Yağmurlu’yu Sevindiren Dere Temizlik Çalışması
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesi Yağmurlu Mahallesi’nde dere taşkın riskini ortadan kaldırmak amacıyla 2 kilometrelik dere temizlik çalışması yaparak vatandaşlara daha güvenli bir yaşam alanı sağladı.
14.01.2020

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki vatandaşlara daha sağlıklı ve güvenli yerleşim alanları temin etmek adına çalışmalarına devam ediyor. MASKİ’nin bu amaçla 17 ilçenin tamamında hayata geçirdiği dere temizlik çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevli ekiplerce Kırkağaç ilçesine bağlı Yağmurlu Mahallesi’nde toplam 2 kilometrelik temizlik işi yapıldı.

“Böyle detaylı ve güzel temizlik görmedik”

Yağmurlu Mahalle Muhtarı Osman Zeybek, “Mahallemizde uzun zamandan beri bu kadar detaylı bir dere temizliği yapılmamıştı. Derenin etrafındaki arazilerimize artık su taşkını olmayacak. Mahalle sakinlerimiz de hizmetlerden çok memnunlar. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran başta olmak üzere, emeği geçen tüm Büyükşehir ve MASKİ çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Ben daha 9 aylık muhtar olmama rağmen gerçekten başarılı çalışmalara imza attıklarını görüyoruz. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ