Manisa Su ve Kanalizason İdaresi Genel Müdürü Yaşar ÇOŞKUN

Manisa - Muradiye'de kırk yıl manifaturacılık yapan "Yörük" lakaplı Mustafa-Server Coşkun'un tek evladıdır.1954 doğumlu olup, sırasıyla Muradiye Atatürk İlkokulu, Manisa Atatürk İlkokul'u ve Manisa Lisesi'nde öğrenim gördü. 1975 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu.


Çalışma hayatına 1975 yılı Aralık ayında öğretmen olarak başladı. Kamu hizmeti süresince öğretmenliğin yanı sıra Müdür Yardımcılığı, Müdür Baş Yardımcılığı, Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.


Kamu hizmeti yanında baba mesleği olan manifatura ticaretini de 2000'li yıllara kadar başarıyla sürdürdü. Bunların yanı sıra 1990 yılında Manisa Bilge Dershanesi'nin, 1993 yılında da Manisa Doruk Koleji'nin kurucu ortağı oldu. Bu kurumlar yoluyla Manisa eğitim hayatında gerek yetiştirdiği öğrenciler, gerekse sosyal sorumluluk ve spor faaliyetleri projelerinde yer aldı.


Lise ve üniversite öğrenciliği boyunca Ülkücü Hareket'te aktif görev alan Yaşar Coşkun, 2004 yılından itibaren Manisa ilinin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Ticaret ve Sanayi Odası'nda Meclis Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı ve son olarak da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla sürdürdü.


Çalışma hayatında ayrıca, TOBB bünyesinde Umat-Türk A.Ş'de Yönetim Kurulu Üyeliği, Ege Özel Okullar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Özel Dershaneler Birliği Manisa İl Temsilciliği, Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.


Halen Manisa Yuntdağı yöresinde yakın zamanda faaliyete başlayacak olan 'Atayurttan Anayurda' kültürünü yaşatacak önemli bir turizm yatırımı olarak gösterilen OBASYA'nın kurucuları arasında çalışmalarını sürdürmektedir.


İki çocuk babası olan Coşkun, 2014 Genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Manisa Milletvekili Adayı olmasının ardından, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün Başkan Danışmanlığı görevinde yer aldı. Şuanda Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.