Haberler

3 Mahallenin Kanalizasyon Sorunu Çözülüyor

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Gördes’e bağlı Akpınar Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sorununu gidermek için sondaj çalışması gerçekleştirdi. Mahallenin sondaj kuyusunun kuruması nedeniyle gelen talep üzerine yürütülen çalışmada 200 metre derinlikte saniyede 2 litre su verilebilecek kuyu kazandırıldı.

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesinde bulunan 6 mahalleye su sağlayan ana hatta meydana gelen arızayı gidermek için dün akşam saatlerine kadar müdahalede bulundu. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, arızanın gece geç saatlere kadar devam eden çalışmalar sonucunda giderildiğini dile getirdi.

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Manisa’ya kazandıracağı Manisa Atıksu Arıtma Tesisi projesinin ilk etabı olarak şehrin ihtiyaçlarını karşılamayan eski tesisinin yıkım çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, çalışmaların tamamlanmasıyla tesisin yapım çalışmalarının başlayacağını ve yaklaşık 2 yıllık bir süre içerisinde Manisa’nın son teknoloji arıtma tesisine kavuşacağını sözlerine ekledi.

MANİSA Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Yakup Koç, ETV’nin canlı yayın konuğu oldu. ETV’de yayınlanan Nurgül Yılmaz ile Mercek Altında programında MASKİ ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Genel Müdür Koç, il genelinde yürütülen çalışmalar ile hayata geçirilen ve gündemde olan projeler hakkında izleyicilere bilgiler verdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığına bağlı teknik ekipleri, endüstriyel otomasyon eğitimine katıldı. Yeni nesil otomasyon ürünlerinin tanıtımının yapıldığı eğitimde, PLC-Scada mimarisi, network mimari temelleri, yeni nesil PLC teknolojileri, endüstriyel otomasyon ürünleri, arıtma tesisleri otomasyon sistemleri ile mekanik ekipman üretimi konuları ele alındı.

Gördes AAT İçin Çalışmalar Başladı

Dericilerin Gündemi Atıksu Arıtma

MASKİ’den Önemli Açıklama

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Yakup Koç, Manisa Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan ve Manisa Defterdarı Abdullah Kırım’ı makamında konuk etti. MASKİ’ye iade-i ziyarette bulunduklarını dile getiren Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz Çakan, yürütülen çalışmalar ile ilgili olarak başarı dileklerinde bulundu.


İLÇE PROJELERİMİZ