Haberler

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Turgutlu’da inşası devam eden atıksu arıtma tesisi tüm hızıyla sürüyor. Ekim 2015’te yapımına başlanan tesisin, planlanan tarihten önce bitirilerek Gediz’i temizlemeye başlaması hedefleniyor. Tesiste kurulacak güneş enerjisi sistemiyle enerjiden yüzde 50 tasarruf edilecek.

13.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Köprübaşı Karacaibrahim Mahallesi’nin en büyük sorununu çözüyor. Kurulduğundan bu yana kanalizasyonu olmayan mahalle foseptik kirliliğinden kurtuluyor.

13.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, ilçelerin içme suyu sorunlarına neşter vurmaya devam ediyor. MASKİ Projeler Dairesi Başkanlığı, Ahmetli’nin Gökkaya ve Saruhanlı’nın Gökçeköy Mahalleler’inde eski içme suyu hattını yenileneceği proje ihale aşamasına geldi.

12.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa’nın ilçelerini gezerek çocuklara su tasarrufunu öğretiyor. ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında düzenlenen eğitim seminerleriyle Somalı miniklere özenli su tüketimi bilinci aşılandı.

12.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, bünyesine kattığı “Hidrolik Tahrikli Su ve Kanal Arıza” bakım aracıyla birçok arıza anında ortadan kaldırıldı. MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Araçların birçok fonksiyona sahip olmasından dolayı meydana gelen arızları çok kısa sürede çözüme kavuşturduklarını belirterek, araçların sessiz yapısıyla çevreyi de rahatsız etmediğini ifade etti.

11.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu arıtma tesisi yapımına devam ediyor. MASKİ Şehzadeler ilçesi Karaağaçlı Mahallesi’nin su kalitesini artırmak için arıtma tesisi inşa edecek.

10.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Demirci Hırkalı mahallesinin eski içme suyu deposunun yerine yeni, ekonomik kompozit su deposu yaparak, vatandaşı daha sağlıklı suya kavuşturdu.

10.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün, ihtiyaç sahibi vatandaşların abonelik işlemlerini gerçekleştirmek için başlattığı önemli sosyal sorumluluk projesi yüzleri güldürüyor.

09.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nin içme suyu depolarında yenileme ve bakım-onarımları tüm hızıyla sürüyor. MASKİ ekipleri Salihli’nin 6 mahallesindeki su depolarında başladığı çalışmalarını tamamladı.

09.06.2016

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Abone İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen sayaç müzesini ziyaret etti.

08.06.2016

İLÇE PROJELERİMİZ