Emlakdere Mahallesinde Taşkınlara Karşı Önlem Alındı
MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Emlakdere mahallesinde 1 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Mahalle Muhtarı Osman Yeşilçayır, “Artık taşkın korkusu yaşamıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.
06.04.2021

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkınların önüne geçmek için dere yataklarında temizlik  çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Emlakdere Mahallesinde 1 kilometrelik dere temizliği yapıldı. Yapılan temizlik çalışması ile yağışlı havalarda dere yatağında oluşabilecek taşkınlara karşı önlem alındı.

“Artık taşkın korkusu yaşamıyoruz”

Emlakdere Mahalle Muhtarı Osman Yeşilçayır, “Mahallemizdeki dere yatağında aşırı yağışlı havalarda yükselme oluyor ve taşkın meydana geliyor,  bölgedeki vatandaşlar sorun yaşıyordu. MASKİ ekiplerine bildirdik ve hızlı bir şekilde gereken çalışma yapıldı. Artık taşkın korkusu yaşamıyoruz. Bizlerden hizmetleri esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başta olmak üzere emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ