Seyitli GES İçin İhaleye Çıkılacak
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2021 yılının ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmasında Seyitli’ye yapılacak olan Güneş Enerji Santrali’nin bu ay içerisinde ihalesine çıkılacağını belirtti. GES yapımında kullanılacak 11 milyon 92 bin liralık kredinin garanti edilmesi mecliste oy birliğiyle kabul edildi. 1 megavat enerji üretecek olan tesis 13 dönüm arazi üzerine kurulacak.
12.01.2021

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevreci yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Enerji maliyetlerini azaltmak amacıyla Seyitli’ye yapılacak olan güneş enerjisi santrali için proje hazırlıkları devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, santral için bu ay sonunda ihaleye çıkılacağını söyledi.

Yıllık 1 buçuk milyon lira tasarruf sağlıyor

Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisine de Güneş enerji panelleri kurulduğunu hatırlatan Başkan Ergün, “1 megavat olan santralimiz, tesisimizin enerji giderinin yüzde 30’unu karşılayacak. Projemiz sayesinde yılda 1 buçuk milyon lira enerji tasarrufu sağlayacağız” dedi.

Seyitli GES de 1 megavat civarı enerji üretecek

Yunusemre ilçesine bağlı Seyitli’de kurulacak olan GES’in de 1 megavat civarı enerji üreteceğini açıklayan Başkan Ergün, “Seyitli GES Projesinde ihale hazırlıklarımız devam ediyor. Santralimiz 13 dönüm arazi üzerine kurulacak. Bu ay içerisinde inşallah ihalesine çıkacağız” ifadelerini kullandı.

11 milyon liralık yatırım oy birliğiyle kabul edildi

Seyitli’de yapılacak olan GES için kullanılacak 11 milyon 92 bin liralık yatırımın garanti edilmesi ve bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yetki verilmesi talebi mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ