Muhtar Garip, “Daha Önce Böyle Bir Hizmet Görmedik”
MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesinde Manisa merkeze içme suyu temin edilen doğal kaynak suyunun ana isale hattını 37 Milyon TL bedelle yeniledi. Proje kapsamında ayrıca, mahallenin 4 kilometrelik içme suyu şebeke ve terfi hattı da sağlıklı hale getirildi. Altyapı çalışmalarının ardından başlayan 15 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme çalışması da tamamlanan Gürle’de Muhtar İsmail Garip, “Daha önce böyle bir hizmet görmedik. Yapılan çalışma ile yılların sorunu çözüldü. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyorum” dedi.
14.09.2020

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yapmış olduğu yatırımlar ile yılların sorunlarına son veriyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Yunusemre ilçesine bağlı Gürle Mahallesi’nde bulunan doğal kaynak suyunun ana isale hattı 37 Milyon TL’lik yatırım bedeliyle yenilendi. Mahalledeki hizmetlerine 4 kilometrelik içme suyu şebeke ve terfi hattı yenileme işiyle devam eden MASKİ, tüm abone bağlantılarını da sağlıklı hale getirdi. Altyapı çalışmalarının sonrasında ise, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’deki fabrikada üretilen taşlar ile mahallenin üstyapısı da tamamlandı. Mahalle merkezine 15 bin metrekare kilit parke taşı döşendi. Yapılan çalışma ile mahalle adeta yepyeni bir görünüm kazandı. Mahalle halkı yazın tozdan, kışın çamurdan etkilenmeyecek.

 “Yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulduk”

Mahalle Muhtarı İsmail Garip, “Mahallemiz, kırsal bir bölge olduğu için yağışlı havalarda çamuru çok oluyor, sokaklar kötü duruma geliyordu. MASKİ hem içme suyu hem de kilit parke çalışması yaptı. Biz bu zamana kadar mahallemizde böyle bir yol hizmeti görmedik. Yazın tozdan, kışın çamurdan kurtulduk. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e yılların sorununu çözüme kavuşturduğu için teşekkür ediyorum, ekiplerin ellerine sağlık” ifadelerini kullandı.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ