Su Tasarrufunun Kontrolü İçin Bir Araya Geldiler
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Manisa Birlik Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala ve Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan’ı makamında ağırladı.
12.02.2020

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Manisa Birlik Kooperatifi Başkanı Mustafa Pala ve Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ile Güzelyurt Mahallesinde bulunan sitelerin yöneticilerini ağırladı. Ziyarette, Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş da hazır bulundu. Ziyarette, su tüketimi konusunda yaşanan sorunlar ele alınırken, ortaklaşa çözülebilecek konularda istişarelerde bulunuldu.

“Su kontrolü, tüketim konusunda önemli bir aşama”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, ziyaretçilerine su tasarrufunun önemine ilişkin detayları paylaştı. Çevik, “Su tasarrufu konusunda vatandaşlarımızın bilinçlenmesi açısından gerekli çalışmaları yapıyoruz. Güzelyurt Mahallesinde bulunan sondajlardan gelen suların hane içinde kullanılmaması önem arz ediyor. Hanelerde sağlıklı suyun yani şebeke suyunun tüketilmesi gerekiyor. Artezyen sularının sulamada kullanılması büyük fayda sağlayacaktır. Bu sondajların ruhsatlandırılması, su tasarrufu kontrolünün de sağlanması anlamına geliyor” dedi.  Manisa Birlik Kooperatifi Genel Başkanı Mustafa Pala, atıksu aboneliklerinin şebeke suyuna dönüştürülmesi için yapılacak çalışmalarda MASKİ Genel Müdürlüğünün de yardımlarını almaktan memnuniyet duyacaklarını belirtti. Artezyen kaynaklarından gelen suların da bahçe sulamada kullanılacağını belirten Pala, böylelikle su tasarrufuna katkıda bulunacaklarını vurguladı.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ