Cazibeli Sular Değerlendiriliyor, Doğal Kaynaklar Korunuyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu’nun Avşar Mahallesi’nde artan su ihtiyacını karşılamak amacıyla mahallede çalışma gerçekleştirdi. Yapılan iş sayesinde mahalleye yeterli içme suyu sağlanırken, doğal kaynak sularının da boşa akması önlendi.
06.09.2019

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki içme suyu ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Turgutlu ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’ndeki su yönetiminin de akılcı çözümlerle sağlanmasına yönelik bir çalışma gerçekleştirdi. Cazibeli su kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla su depoları arasında İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından bir kilometre uzunluğunda isale hattı döşenerek, enerji nakil hattı çekildi. Motopomp montajı ve abonelik işlemlerinin de kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla birlikte Avşarlılar, yıllardır boşa akan bol miktardaki doğal kaynak suyundan rahatlıkla faydalanabilecekler.

Mahallelinin yüzü gülüyor

Avşar Mahalle Muhtarı Yunus Gürbüz, “Şuan mahallemizde yapılan çalışmadan çok çok memnunuz. Cazibeli suyumuz oldukça bol ve artık suyumuz heba olmayacak. Büyük bir mahalle olmamıza rağmen ihtiyacımızı yeterli derecede karşılayacaktır diye düşünüyorum. Hizmetler elbette hiç bitmez, inanıyorum ki devamı da gelecektir. Başkanımız Cengiz Ergün’e ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Allah emeği geçenlerden razı olsun” diye konuştu. 

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ