Daha Sağlıklı Altyapılar İçin Dört Bir Koldan Çalışılıyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, atıksuları Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisine taşıyan doğu kollektör hattının daha verimli çalışması için mahallelerin kanalizasyon altyapısında temizlik çalışmasına başladı. Akpınar Mahallesi ile başlayan iş, hatta bağlantısı olan diğer mahallelerde de devam edecek.
10.06.2019

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisalılara daha sağlıklı altyapı sunmak için çalışmalarını dört bir koldan sürdürüyor. Bu kapsamda, Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı bünyesinde yüzde 90 seviyelerinde tıkanık olan 2 buçuk kilometrelik doğu kollektör hattında temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışmanın daha sağlıklı bir seviyeye ulaşması için mahallelerde kollektör hattına bağlantısı olan noktalarda da temizlik ve bakım onarım çalışmasına başlandı. Akpınar Mahallesi ile başlayan iş, doğu kollektör hattına bağlantısı olan tüm mahallelerde devam edecek. Bu sayede, kollektör hattının daha verimli bir şekilde işlemesi sağlanacak. Yürütülen hummalı çalışma ile yağışlı havalarda mahallelerde yaşanabilecek olası taşkın manzaraları da son bulacak. Doğu kollektör hattı güzergahı üzerinde yer alan çalışmaların bitirilmesi ile birlikte aynı işlem batı kollektör hattı ile sürecek.

“Cengiz Başkan yaptı mı en iyisini yapar”

Akpınar Mahalle Muhtarı Osman Erten, “Kanalizasyon hatlarımızda ne zaman bir sıkıntı yaşansa ekipler gelip anında çözüyor. MASKİ ekipleri mahallemizde özenli bir çalışmaya başladı. Güzel bir çalışma olacağına eminim. Cengiz Başkan yaptı mı en iyisini yapar” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ