MASKİ, Çalışmaları Yerinde İnceledi
MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, Akhisar, Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerini ziyaret ederek yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.
15.05.2019

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki işleyişin doğru ve eksiksiz ilerlemesi için yaptığı çalışmaları yerinde inceliyor. Bu kapsamda, Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, Akhisar, Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerine de giderek hayata geçirilen çalışmaları yerinde inceledi. Daire Başkanı Deniz, ilk olarak Saruhanlı ilçesinde MASKİ’ye ait şantiyede incelemelerde bulundu. Deniz, şantiyedeki incelemelerin ardından İshakçelebi Mahallesi Muhtarı Metin Kumal’ın talebi üzerine mahalleye giderek yağışlı havalarda su baskınlarına neden olan dere ve logarlar da incelemeler yaptı. Dere yatağındaki menfezin temizlenmesi için Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçen Deniz, çapları yetersiz olan logar borularının büyütülmesi ve yağmur suyu ızgaralarının düzenli olarak temizlenmesi hususunda talimatlar verdi. Gölmarmara ilçesinde de çalışmalar hakkında bilgi alan Deniz, vatandaşların mağdur olmaması için altyapı imalat ve temizliklere önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Son olarak Akhisar ilçesine giden Deniz, Efendi Mahallesindeki yeni yerleşim yerine yapılan ek kanalizasyon hattı döşeme çalışmasını inceledi.

“Sağlıklı altyapı, bir kentin olmazsa olmazı”

Sağlıklı altyapı, bir kentin olmazsa olmazı olduğunu ifade eden Kanalizasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, “Vatandaşlarımızın refah seviyesi yüksek bir kentte ikamet etmeleri için sürekli olarak arızalara neden olan hatları yeniliyoruz. Yeni yerleşim alanlarına hat imalatları gerçekleştiriyoruz. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımızın içinde zamanla biriken ve hatlarımızı tıkayan yabancı maddeleri de ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla düzenli olarak temizliyoruz. İlçelerimizde yaptığımız değerlendirmelerde de yaptığımız işlerin daha hızlı ve kaliteli olması açısından çalışanlarımıza gerekli talimatları veriyoruz” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ