Alaşehir’de 7 Mahallenin Altyapısı Tamamlandı
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Alaşehir ilçesine bağlı 7 mahallede toplamda 115 kilometrelik kanalizasyon ve içme suyu hattı dönüşümünü tamamladı. Ayrıca mahallelerdeki 240 bin metrekare kilit parke taş döşeme çalışmasında da sona gelindi.
14.04.2019

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 101 Mahalle Projesi’nin ardından başlattığı 154 Mahalle Projesi ile il genelinde alt ve üstyapıları yenilemeye devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Alaşehir ilçesine bağlı Akkeçili, Çağlayan, Çakırcaali, Çeşneli, Erenköy, Girelli ve Örencik mahallelerinde 50 kilometre kanalizasyon ve 55 kilometre de içme suyu şebeke hattı yeniden inşa edildi. Altyapı çalışmalarının ardından başlayan 240 bin metrekarelik kilit parke taş döşemesinde ise son olarak Örencik Mahallesi’nin üstyapısı yapılıyor.

Alaşehir’de 15 Mahalle Şehir Merkezi Gibi Oldu

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Alaşehir ilçesinde toplamda 15 mahallenin alt ve üstyapısının baştan aşağıya yenilendiğini belirtti. Aslay “101 Mahalle Projemiz kapsamında daha önce Hacıaliler, Matarlı, Şahyar, Yeniköy, Dağhacıyusuf, Caberkamara, Belenyaka ve Örnekköy mahallelerimizin alt ve üstyapısını yenilemiştik. 154 Mahalle Projemiz kapsamında da Akkeçili, Çağlayan, Çakırcaali, Çeşneli, Erenköy ve Girelli mahallelerimizi sağlıklı alt ve üstyapıya kavuşturduk. Örencik Mahallemizde de kilit parke taş döşeme çalışmamız bitmek üzere. Böylelikle her iki projemizle 15 mahalleyi baştan aşağıya yenilemiş oluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda il genelinde alt ve üstyapı çalışmalarına devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ