Albayrak Mahallesi’nin Deresi Temizleniyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Albayrak Mahallesi’nde bin 100 metrelik dere temizlik çalışmasına başladı.
14.03.2019

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde sürdürdüğü dere temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda, Turgutlu ilçesine bağlı Albayrak Mahallesi'nden geçen derede bin 100 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştiriliyor. MASKİ ekiplerinin hayata geçirdiği çalışma ile yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkın riski ortadan kaldırılacak.

“Hassasiyetle bize hizmet sağlayan Cengiz Başkanımızın Yanındayız”

Albayrak Mahalle Muhtarı Yalçın Sertel, "Mahallemizin yakınından geçen dereden taşan su çevreye zarar veriyordu. En çok da ekili dikili arazilerimizi kötü etkiliyordu. Sazlıklar ve yabani otlar dere yatağını tamamen kapattığı için taşan sular yüzünden vatandaş zor durumda kalıyordu. Sağolsun MASKİ ekipleri hemen çalışmalara başladı. Dere yatağı temizlenmeye başlandı. Artık yağmurlu havalarda deremiz taşmayacak ve derenin karşısındaki yerleşim alanları da rahat nefes alacak. MASKİ'nin çalışmalarından son derece memnunuz. Hassasiyetle bize hizmet sağlayan Cengiz Başkanımızın her zaman yanındayız. Çalışmalarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyor, Başkanımıza selamlarımızı iletiyoruz" dedi.

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ