9 MAHALLEYE 105 KİLOMETRE HAT DÖŞENDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı 9 mahallede 60 kilometre içme suyu, 45 kilometre de kanalizasyon hattını sağlıklı bir yapıya kavuşturarak toplamda 105 kilometrelik altyapı dönüşümüne imza attı.
17.07.2017

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, sağlıksız altyapılara neşter vuruyor. Bu kapsamda, Kula ilçesine bağlı 9 mahallede içme suyu ve kanalizasyon hatlarının yenileme çalışması tamamlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen 101 Mahalle Projesi ile birlikte mahallelerde 60 kilometre içme suyu, 45 kilometre de kanalizasyon hattı yenilendi. Yapılan çalışmalar sayesinde mahallelerde altyapı dönüşün hamlesi noktalandı.

154 Mahalle Projesi de yolda

Kula’da 154 Mahalle Projesi kapsamında ise Esenyazı, Kavacık, Bebekli, Eroğlu, Şehitlioğlu, Şıhlı, Emre, Yağbastı, Hacıtufan, Kalınharman, İncesu, Kenger ve Gökçeören mahallelerinde de eski altyapılar yenilenecek.

“Böyle hizmet görmedik”

Ayazören Mahalle Muhtarı Mehmet Emre, “Altyapımız Allah’a şükür bitti. Mahallemize 200 tonluk bir depo da inşa edildi. Daha önce biz mahalle sakinleri olarak böyle hizmet görmedik. Her şey hayal gibi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz”

“Güzel bir yaşam alanına sahip olduk”

Başıbüyük Mahalle Muhtarı Cevdet Akkaş, “Çalışmalardan son derece memnunuz. İçme suyu ve kanalizasyon hattımız yenilendi. Güzel bir yaşam alanına sahip olduk. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun ve MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun ile gurur duyuyoruz. Allah onlardan razı olsun”

“Çalışmalardan çok memnunuz”

Dereköy Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Hancı, “Çalışmalardan çok memnunuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyoruz”

“Allah’a bin şükür”

Encekler Mahalle Muhtarı Zeynel Helva, “Çalışmalar çok güzel. Allah’a bin şükür hizmetlerden çok memnunuz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz”

“Emeği geçen herkesten Allah razı olsun”

Güvercinlik Mahalle Muhtarı Tuncay Ersöz, “Her şey çok güzel oldu. Hizmetin kötüsü olmaz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun”

“7’den 70’e yapılan hizmetlerden memnunuz”

Ayvatlar Mahale Muhtarı Yunus Yavru, “Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun. 7’den 70’e yapılan hizmetlerden memnunuz”

FOTO GALERİ

İLÇE PROJELERİMİZ